Лікувальні властивості води: Водолікування

2305
Лікувальні властивості води: Водолікування

Народна медицина широко використовує воду в лікувальних цілях. Розглянемо деякі способи її застосування.

Нежить швидко припиниться, якщо порожнину носа промивати поперемінно то гарячою, то холодною водою.

При перших ознаках застуди з нежиттю допоможе водна термоциклічною процедура: ноги спочатку парять в теплій воді, потім швидко обливають холодною водою і без зволікання укладаються в ліжко.

Для полоскання горла при ангіні можна використовувати водний розчин кухонної солі, борної кислоти і питної соди (цей розчин добре також втягувати в ніс). Для відтоку крові від горла обгорнути ноги в товсту тканину, змочену в холодній воді, в яку доданий оцет, і тримати до тих пір, поки тканина не зігріється, потім зняти її, а ноги накрити теплим. Також потрібно робити гарячі ножні ванни: налити в глибокий таз (відро) воду з температурою 40 ... 42 град. З і тримати в ньому ноги 15-20 хвилин. У міру остигання води підливати гарячу. Можна додати для посилення 1/2 столової ложки сухої гірчиці. Після процедури насухо витерти ноги, надіти шерстяні шкарпетки і лягти в ліжко, вкрившись ковдрою.

При сильному нежиті зробити ввечері ножну гарячу ванну з сухою гірчицею (1 столову ложку на 5-8 л води) або ванну з питною содою, сіллю і гірчицею, надіти теплі шкарпетки і так спати. Для лікування хронічного нежитю дуже корисно паритися в російській лазні, при цьому добре додатково перед паровими процедурами намазувати крижі тертої редькою навпіл з хроном або одним з них, змішаним з невеликою кількістю меду і солі.